Wicemarszałek za pozostawieniem 1% podatku
Wicemarszałek Warmii i Mazur zachęcał w Ełku do pozostawiania 1% podatku w regionie. To część akcji samorządu województwa i organizacji pozarządowych. Takie spotkanie odbyło się już w Olsztynie, w planach jest jeszcze podobna akcja w Elblągu.
Warmia i Mazury to nie jest bogaty region, a ma dużo potrzeb. Dlatego warto rozsądnie rozdzielać wsparcie i przekazać część podatku organizacjom w regionie – powiedział wicemarszałek Jarosław Słoma.
Jedną z takich organizacji jest Stowarzyszenie Aktywnych STOPA, które przeprowadza konkursy grantowe – dodał sekretarz stowarzyszenia Piotr Omalecki. STOPA jest m.in. koordynatorem większych projektów i rozdaje granty organizacjom pozarządowych z obszarów wiejskich. W powiecie ełckim działa 15 organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać 1% podatku. (mz/łw)