Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wicekurator oświaty: Nie sprowadzajmy reformy tylko do wygaszania gimnazjów

Gimnazja zostaną przekształcone albo w szkoły podstawowe, albo połączą się z liceami.

Nie sprowadzajmy reformy oświaty tylko do wygaszania gimnazjów, to zmiana całego systemu edukacji – wyjaśniał w Elblągu warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Wojciech Cybulski.

W delegaturze Urzędu Wojewódzkiego odbyło się jedno z sześciu spotkań informacyjnych z samorządowcami i przedstawicielami szkół. Najbardziej interesuje ich los gimnazjów i nauczycieli: – Początek zmian w polskich szkołach budzi wiele obaw, potrzebujemy więcej informacji – uważa Andrzej Bondaruk, wójt gminy Godkowo. – Jeździmy, słuchamy informacji, jeszcze nie podjęliśmy decyzji, co z naszymi szkołami. Inaczej do sprawy podchodzi gmina Gronowo Elbląskie, wyjaśnia wójt Marcin Ślęzak: – Myśmy już podjęli kroki przygotowawcze, bo nie stać nas na eksperymentowanie.

Wicewojewoda Sławomir Sadowski obecny na spotkaniach zapewnia, że wszystko do reformy jest przygotowane. – My się nie boimy, jest to reforma, która usprawnia system oświaty.

Do 17 lutego samorządy mają czas na przygotowanie mapy sieci szkół.

Posłuchaj też sporu na temat reformy oświaty pomiędzy szefem klubu radnych PiS w Olsztynie Dariuszem Rudnikiem a wiceprezydentem Olsztyna Jarosławem Słomą.

 

(stan/as)

 

 

 

inaczej podchodzi

 

 

 

Mira Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Korupcja ciągle wyzwaniem dla służb mundurowych

Mimo wielu projektów dotyczących zwalczania korupcji, zjawisko to jest stale obecne w szeregach służb mundurowych nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach – przyznali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV