Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weterani walk o niepodległość wypoczną w Giżycku

Promenada w Giżycku

Zakopane, Giżycko czy Spała – to tylko niektóre obiekty Centralnego Ośrodka Sportu, w których będą mogli wypoczywać członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Zapewnia to umowa między władzami Centralnego Ośrodka Sportu a Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Minister sportu Witold Bańka wskazuje, że weterani mogą liczyć na preferencyjną ofertę ośrodków.

– Chcemy mocno docenić tych ludzi, chcemy dać im szansę, żeby wypoczywali w bardzo dobrych ośrodkach. Zawdzięczamy im naszą wolność i należy im się pamięć, cześć i szacunek – dodał.

00:00 / 00:00

Umowa obowiązuje od początku roku. Weterani mają do dyspozycji 6 kompleksów wchodzących w skład Centralnego Ośrodka Sportu. Miedzy innymi Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Giżycki ośrodek zajmuje teren o powierzchni 26 hektarów, z czego 12 hektarów to las. Leży bezpośrednio nad jeziorem Kisajno.

 

(gol/iar/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w walka, Giżycko, wypoczynek, odpoczynek, niepodległość, weteran
Twierdza Boyen powoła własną gwardię

Giżyckie Centrum Kultury ogłosiło nabór do grupy rekonstrukcji historycznej odtwarzającej pruską Gwardię Twierdzy Boyen. Pomysłodawcy liczą, że umundurowana formacja przyczyni się do promocji turystycznej tego mazurskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV