Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekendowy spadek zakażeń. Sprawdź najświeższe dane z kraju i regionu

2 tysiące 523 nowe zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 53 przypadki w województwie warmiński-mazurskim – to najświeższe dane dotyczące stanu pandemii przekazane przez Ministerstwo Zdrowia.

Tydzień temu odnotowano tysiąc 527 zakażeń w kraju i 34 na Warmii i Mazurach. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie lubelskim – 573, 495 odnotowano na Mazowszu. Najmniej, bo 27 zarejestrowano natomiast w Wielkopolsce.

W regionie warmińsko-mazurskim najwięcej zakażeń jest w Olsztynie – 16, w powiecie olsztyńskim – 9, w ełckim – 6 i tyle samo w Elblągu. W siedmiu powiatach regionu dziś bez nowych zakażeń. Są to powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, nidzicki, szczycieński, gołdapski i węgorzewski.

Minionej doby w kraju z powodu Covid-19 zmarła jedna osoba. To mieszkaniec województwa podlaskiego. Łącznie od 4 marca ubiegłego roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 miliony 939 tysięcy 590 zakażeń. Zmarło 76 tysięcy 112 osób z COVID-19.

 

Autor: L. Tekielski/MZ
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus
Koronaraport: Rekord goni rekord. Co z Warmią i Mazurami?

Kolejny rekord czwartej fali COVID-19 w Polsce. W ciągu minionej doby zanotowano 3236 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 10 osób z COVID-19, natomiast z powodu współistnienia z...

Zamknij
RadioOlsztynTV