Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronaraport: Rekord goni rekord. Co z Warmią i Mazurami?

Fot. 43 BLP w Braniewie

Kolejny rekord czwartej fali COVID-19 w Polsce. W ciągu minionej doby zanotowano 3236 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 10 osób z COVID-19, natomiast z powodu współistnienia z innymi schorzeniami zmarły 34 osoby.

W województwie warmińsko-mazurskim o 20 zakażeń mniej niż wczoraj. Dziś były 83 przypadki. Najwięcej – 19 – w Olsztynie, 14 w Elblągu i 10 w powiecie ostródzkim. 7 odnotowano w powiecie elbląskim, 6 w powiatach iławskim i olsztyńskim, 5 w ełckim i szczycieńskim. Żadnego zakażenia nie odnotowano w powiatach: bartoszyckim, nidzickim, piskim, gołdapskim i węgorzewskim. Zmarła jedna osoba z COVID-19 z województwa warmińsko-mazurskiego, konkretnie z powiatu gołdapskiego.

W naszym województwie wykonano 1505 testów. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwie lubelskim – 773, najmniej w opolskim – 34 przypadki.

 

Autor: P. Świniarski/MZ
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, COVID-19
Zamknięty ważny oddział w ełckim szpitalu. Powodem koronawirus

Przyszłe mamy nie mogą rodzić w Ełku. Oddział położniczy w Szpitalu Miejskim Pro-Medica wstrzymał przyjęcia z powodu COVID-19. Na oddziale stwierdzono ognisko koronawirusa, więc nowe pacjentki...

Zamknij
RadioOlsztynTV