Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Weekendowe szkolenia dla chętnych do wstąpienia w szeregi terytorialsów

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej chce wprowadzić system szkoleń weekendowych dla uczniów szkół średnich i studentów, którzy chcą zostać żołnierzami WOT.

Mieszany system kształcenia ma umożliwić realizację planów związanych z wojskiem bez rezygnacji z dotychczasowych obowiązków.

Szkolenie podstawowe, które z założenia trwa 16 dni i kończy się uroczystą przysięgą wojskową w dodatkowym terminie rozpocznie się już w grudniu. Jednak odbywać się będzie w innej formie niż dotychczas, czyli w systemie mieszanym. Pierwsze 8 dni szkolenia realizowane będą w trybie weekendowym, kolejne 8 dni w trybie ciągłym podczas ferii zimowych.

System mieszany szkolenia podstawowego będzie realizowany w Olsztynie podczas dwóch weekendów w grudniu oraz dwóch weekendów w styczniu.

Z systemu mieszanego mogą skorzystać również osoby dorosłe, którym obowiązki życia codziennego nie pozwolą na 16-dniowy wyjazd poza macierzyste miejsce zamieszkania. Aby się zapisać, należy się zgłosić do Wojskowej Komendy Uzupełnień i złożyć wniosek o powołanie do służby. Teraz można to zrobić również przez Internet: www.zostanzolnierzem.pl

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, szkolenie, WOT, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
Mimo wieku jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Skromny jubileusz wojskowego ośrodka szkoleniowego w Mrągowie

Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. 18 października 1960 roku generał dywizji Jan Ludwik Frey-Bielecki, dowódca Wojsk Lotniczych i Obrony Przeciwlotniczej Obszaru Kraju,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV