Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend wyprzedaży. Czujność należy zachować także w sklepach stacjonarnych

Fot. PAP / Wojtek Jargiło

Trwa listopadowy weekend wyprzedaży. Akcja zapoczątkowana przez tak zwany Black Friday od wielu lat rozkłada się także na sobotę i niedzielę.

W sklepach stacjonarnych i w sieci można znaleźć wiele produktów o obniżonych cenach. Jednak eksperci ostrzegają – nie wszystkie przeceny to okazje i nie wszystkie ogłoszenia to uczciwe oferty. Niestety w trakcie wielkich wyprzedaży łatwo trafić na oszustów, którzy próbują okraść klientów. Problem dotyczy zwłaszcza sklepów internetowych.

Mirosław Gumularz z Wyższej Szkoły Handlowej przypomniał, że najczęściej dochodzi do prób wyłudzenia danych poprzez przekierowanie na fałszywe strony internetowe. Specjalista radzi, żeby zawsze sprawdzać samemu linki, które dostajemy w wiadomościach elektronicznych. Nigdy nie powinniśmy klikać w podany w poczcie link.

Eksperci radzą, aby chronić dane posiadane na kontach sklepów internetowych czy aukcji. Nawet jeśli nie mamy tam zgromadzonych wielu danych, to oszuści mogą próbować na ich podstawie przekazywać dalej nasze maile. Może to powodować zalew ofert oraz próby wyłudzania kolejnych informacji na nasz temat przez nieuczciwych sprzedawców.

W trakcie odwiedzania sklepów stacjonarnych warto także zachować czujność. Specjaliści odradzają między innymi korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi.

Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyprzedaże, black friday, promocje
Badanie: 60 proc. Polaków zamierza zrobić zakupy w Black Friday

60 proc. polskich konsumentów deklaruje, że kupi coś podczas Black Friday. Będą szukać okazji zarówno na zakup codziennych produktów, jak i świątecznych prezentów - wskazują wyniki...

Zamknij
RadioOlsztynTV