Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wędzone wędliny zagrożone

Regionalna Izba Gospodarcza Żywności Naturalnej i Tradycyjnej w Olsztynie podsumowała miniony rok, fot. A. Minkowska

Regionalna Izba Gospodarcza Żywności Naturalnej i Tradycyjnej w Olsztynie podsumowała miniony rok. Zrzeszeni w niej przedsiębiorcy promowali zdrową, tradycyjną żywność z Warmii i Mazur na festiwalach i kiermaszach.

Natomiast największą bolączką ostatnich miesięcy były nowe przepisy unijne dotyczące zawartości substancji smolistych w żywności tradycyjnego wędzenia. – Jest to najważniejszy problem nie tylko producentów zrzeszonych w Regionalnej Izbie Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej w Olsztynie – powiedział wiceprezes Izby Jarosław Parol.

Zmagają się z tym wszyscy lokalni przedsiębiorcy, którzy wędzą wędliny tradycyjnymi sposobami, bez dodatku sztucznych substancji. Jarosław Flis prowadzi tradycyjny Zakład Wędliniarski w Miłomłynie od trzech lat. Miniony rok był dla jego firmy udany, ale jak powiedział, każde takie przedsiębiorstwo potrzebuje jeszcze większej promocji, aby dotrzeć do szerszej grupy klientów.

Regionalna Izba Gospodarcza Żywności Naturalnej i Tradycyjnej w Olsztynie zrzesza ponad 60 podmiotów z branży produkcyjnej i hotelarsko-gastronomicznej. Ich produkty można kupić nie tylko na rynku lokalnym, ale także na całym świecie. (am/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, izba
Ostatnia szansa na posmakowanie regionalnej żywności

Pieczywo, ciasta, nabiał, wędliny oraz miody można kupić na kiermaszu żywności naturalnej i tradycyjnej przy Wysokiej Bramie w Olsztynie. Produkty sprzedają członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego „Warmia,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV