Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

We wrocławskim szpitalu zmarł 73-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. To druga ofiara wirusa w Polsce

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu w piątek wieczorem zmarł 73-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Pacjent został przyjęty do szpitala w ubiegły piątek. Od początku jego stan był ciężki.

Informację o śmierci pacjenta podał resort zdrowia, a potwierdziła ją rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka. – Pacjent przebywał na OIOM-ie – podała rzeczniczka.

Pacjent został przyjęty do szpitala w ubiegły piątek. Od początku jego stan był ciężki. Starszy mężczyzna był niewydolny oddechowo i miał schorzenia towarzyszące.

To druga osoba, która zmarła w Polsce z potwierdzonym zakażeniem nowym patogenem.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który stanie się szpitalem jednoimiennym zakaźnym, hospitalizowanych jest pięć osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

73-latek, który zmarł w piątek, zaraził się od osoby, która przyjechała z USA. W poważnym stanie, ale niewymagającym wspomagania oddechowego jest też 74-letnia kobieta, która jest rodzinnie powiązania ze zmarłym.

Dwie kolejne hospitalizowane osoby to mężczyźni – młody i w średnim wieku. O ich zakażeniu nowym patogenem poinformowano w czwartek. Są w dobrym stanie. W piątek poinformowano o kolejnym pacjencie zakażonym koronawirusem. To mężczyzna w średnim wieku, który wrócił z Austrii. Jest w dobrym stanie.

W stanie bardzo dobrym jest pierwszy na Dolnym Śląsku pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem – 26-letni mężczyzna, który wrócił z Wielkiej Brytanii.

Łącznie na Dolnym Śląsku do tej pory potwierdzono 8 przypadków zakażenia nowym patogenem. Dwie osoby, które są zakażone, a nie mają objawów, przebywają w kwarantannie domowej.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, ofiara, uwaga, pilne, koronawirus
Ekspert: epidemia koronawirusa uczy nas, że prawie wszystko można załatwić zdalnie

Epidemia koronawirusa uczy nas, że prawie wszystko można załatwić zdalnie, ale zwiększony ruch w internecie jest dużym wyzwaniem dla operatorów telekomunikacyjnych - powiedział prezes Instytutu Lema...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV