Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ważne zmiany w centrum Olsztyna. Otwarte zostanie skrzyżowanie, wraca linia tramwajowa nr 1

Fot. A. Niebojewska

Otwarcie skrzyżowania alei Piłsudskiego z ulicą Kościuszki w Olsztynie i przywrócenie kursowania linii tramwajowej numer 1 – to najważniejsze zmiany, które w najbliższych dniach czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Olsztynie.

Wykonawca nowej linii tramwajowej w Olsztynie poinformował, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 maja 2023 r.) otwarte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulicy Kościuszki z al. Piłsudskiego (wzdłuż ul. Kościuszki i al. Piłsudskiego w kierunku Wysokiej Bramy). Jednocześnie zostanie zamknięty przejazd przez ul. Głowackiego.

Przywrócone zostaną stałe przystanki komunikacji miejskiej „Skwer Wakara”, a tymczasowe na ul. Reja zostaną zlikwidowane. Przywrócone zostanie też kursowanie tramwajów, w tym linii nr 1. Na ul. 11 Listopada (przy skrzyżowaniu z ul. Wyzwolenia) uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek tramwajowy.

W rejonie skrzyżowań Piłsudskiego – Kościuszki i Piłsudskiego – Głowackiego oraz Kościuszki z Reja i Żołnierską włączona zostanie sygnalizacja świetlna.

Dojazd do budynków zlokalizowanych przy ulicy Kościuszki 71-81 możliwy będzie od strony ul. Kościuszki, a wyjazd ulicą Głowackiego w kierunku Żołnierskiej. Bez zmian pozostają  dojazdy do ul. Głowackiego z ul. Kościńskiego oraz z SOSW.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dostępne są na stronie ZDZiT w Olsztynie.

>> > Mapa organizacji ruchu – kliknij

Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w tramwaje, piłsudskiego, linia tramwajowa, Kościuszki
Olsztyńscy kierowcy muszą się przygotować na zmiany w ruchu po majówce

 Ulica Wyszyńskiego w Olsztynie  zostanie 3 maja od godz. 22 częściowo zamknięta. Ograniczenia wystąpią do skrzyżowania z aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Żołnierską. Utrudnienia są związane...

Zamknij
RadioOlsztynTV