Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-mazurskie szkoły gotowe na powrót uczniów. „Nie ma przeciwwskazań, by młodzież nie uczestniczyła w zajęciach”

Fot. fotolia

We wszystkich szkołach na Warmii i Mazurach nauka odbywać się będzie metodą tradycyjną.

Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty w audycji „Poranne Pytania” zapewniał, że wszystkie placówki są przygotowane na powrót uczniów do szkół. Jednak wielu rodziców wciąż zastanawia się czy to bezpieczne – wątpliwości rozwiewa warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko, który przyznaje, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by dzieci i młodzież nie uczestniczyła w normalnych zajęciach szkolnych. I dodaje, że jeśli sytuacja będzie się zmieniać, to pojawią się pewne obostrzenia.

Służby sanitarne podczas analizy przypadków zakażeń z ostatnich dni przyznają, że nie ma wśród chorych na Covid-19 dzieci w wieku szkolnym. Inspektor Dzisko nie wyklucza jednak, że szkoły przejdą na system hybrydowy (czyli mieszany) lub zdalny, o czym zdecyduje sytuacja epidemiologiczna poszczególnych powiatów.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało rekomendacje, a dyrektorzy poszczególnych placówek przygotowali specjalne procedury, przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Warmia i Mazury, Janusz Dzisko, Krzysztof Marek Nowacki
Szkoły w Elblągu będą pracować według nowych zasad. W czasie pandemii obowiązuje kilka trybów prowadzenia zajęć

Elbląskie szkoły przygotowują się do nowego roku szkolnego. Ten w związku z panującą pandemią będzie wyglądał inaczej niż poprzednie. Przygotowania elbląskich szkół na przyjęcie uczniów opierają...

Zamknij
RadioOlsztynTV