Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-mazurskie słabo wykorzystuje unijne pieniądze

Fot. fotolia.pl

Województwo warmińsko-mazurskie nadal jest w ogonie regionów pod względem wykorzystania środków unijnych z Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 – informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

W naszym regionie plan na ten rok wykonano w 34%. Za pozyskanie środków odpowiada Urząd Marszałkowski. Zdaniem ministerstwa byłoby wskazane, aby wydatkowanie środków unijnych m.in. w naszym regionie ruszyło w tym roku najmocniej. Inaczej może nam grozić utrata części pieniędzy.

W tak zwanych Regionalnych Programach Operacyjnych wykonanie planu (do końca 2018 r.) w zakresie certyfikacji środków do połowy kwietnia najlepiej wygląda w województwie opolskim (53,9% wykonania celu) i dolnośląskim (52,6%). Z kolei najmniejsze wykorzystanie unijnych dotacji, oprócz Warmii i Mazur, występuje w województwie podlaskim (29,8%) i kujawsko-pomorskim (31,9%).

Ministerstwo przypomina, że pełna kwota przeznaczona dla Polski w tej perspektywie unijnej to 343 miliardy złotych co oznacza, że wykorzystano już około 56,5% tej kwoty, a do zdobycia zostaje ponad 160 miliardów złotych.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w RPO, fundusze europejskie, Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Krzysztof Kamiński: Zrobimy wszystko, aby nasze województwo się rozwijało

"Ostatnio ograniczaliśmy się, a nie rozwijaliśmy. Mamy nadzieję, że to się teraz zmieni na Warmii i Mazurach - mówił goszczący w Porannych Pytaniach Krzysztof Kamiński, nowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV