Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-Mazurskie na czele niechlubnej listy. Podano dane dotyczące bezrobocia

Fot. Pixabay.com

W styczniu stopa bezrobocia rejestrowanego osiągnęła poziom 5,6 proc. – wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. To o 0,2 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem, ale 0,9 pkt. proc. mniej niż rok temu.

Według wstępnych danych resortu w styczniu 2022 r. w urzędach pracy zarejestrowanych było 927,8 tys. bezrobotnych. To o 32,5 tys. osób więcej niż w grudniu 2021 r., co oznacza wzrost – miesiąc do miesiąca – o 3,6 proc.

Jak przekazało MRiPS, dynamika wzrostu bezrobocia w końcu stycznia w odniesieniu do poprzedniego miesiąca była najniższa od kilkunastu lat.

W rejestrach bezrobotnych w końcu stycznia 2022 r. było o 162,6 tys. (tj. o 14,9 proc.) mniej bezrobotnych niż w końcu stycznia 2021 r.

Najlepiej sytuacja wyglądała w województwie wielkopolskim, gdzie bezrobocie wyniosło 3,2 proc. Najwyższą stopę bezrobocia zanotowano w województwie warmińsko-mazurskim (9,1 proc.).

Autor: A. Zbieg (PAP)
Redakcja: K. Ośko

GUS opublikował dane dotyczące bezrobocia. Najgorzej jest na Warmii i Mazurach

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca
Warsztaty i kursy pomogą w rozwoju osobistym

Brak perspektyw na zmianę w życiu oraz problem ze znalezieniem nowej pracy? Dla szukających ciekawych rozwiązań skierowana jest wyjątkowa propozycja akademii rozwoju osobistego. Projekt skierowany jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV