Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-mazurskie miasta rozpoczęły pozimowe łatanie dziur. Gdzie jest najgorzej?

Ponad 80 zgłoszeń dotarło już do Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie – mówi rzecznik ZDZiT Michał Koronowski.

– Obecnie remonty cząstkowe prowadzone są w różnych rejonach miasta. Na początku tygodnia prace były prowadzone na ulicach: Stalowej, Składowej, Przemysłowej, Dworcowej, Piłsudskiego, Wyszyńskiego i Parkingowej. Reagujemy również na sygnały zgłoszone nam przez mieszkańców – dodał Michał Koronowski.

00:00 / 00:00

W tym roku w Olsztynie – tylko na remonty ulic – zaplanowano w budżecie 4,2 mln zł i jest to budżet porównywalny z ubiegłorocznym.

– Objazdy rozpoczęli też pracownicy departamentu dróg urzędu miasta w Elblągu. Procedura odbywa się standardowo. Trwa sprawdzenie, gdzie dziury występują, ustalenie priorytetów i stopniowo prowadzenie cząstkowych remontów polegających na wylewaniu masy bitumicznej – mówił Łukasz Mierzejewski z elbląskiego ratusza.

00:00 / 00:00

Prace rozpoczęto także np. w Giżycku.

– Mamy swoją jednostkę budżetową, która jest wyposażona w sprzęt, m.in. w recykler, miniwalec oraz piły do asfaltu. Takie naprawy są co roku konieczne – zapewnia burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz.

00:00 / 00:00

Zima w województwie warmińsko-mazurskim powoli odpuszcza. Najbliższej nocy (23/24.03) tylko w niektórych miejscach, zgodnie z prognozami synoptyków, temperatura ma spaść do -1 °C.

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, droga, dziura
Szlaki migracyjne zwierząt i nadejście wiosny

Patrząc w niebo na sunące po nim klucze - choćby dzikich gęsi - można zastanowić się czy mają jakieś swoje ulubione szlaki wędrówek? Czy można określić...

Zamknij
RadioOlsztynTV