Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-mazurska straż graniczna rozpoczęła przygotowania do mundialu

Przygotowania straży granicznej do odpraw podróżnych podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji sprawdzał wojewoda warmińsko-mazurski.

Artur Chojecki odwiedził i oddział w Kętrzynie. Straż graniczna dysponuje nowym sprzętem, który ma zapewnić bezpieczeństwo i sprawną obsługę osób przekraczających granicę. Wojewoda zapoznał się z funkcjonowaniem między innymi urządzeń do prześwietlania bagażu oraz do wykrywania i neutralizacji materiałów wybuchowych.

Jak ustalono, komendant kętrzyńskiego oddziału określi, jaki sprzęt trzeba kupić jeszcze w tym roku przed rozpoczynającym się w Rosji mundialem. W Kętrzynie wojewoda odwiedził też strzeżony ośrodek dla uchodźców.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji są pierwszym turniejem mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej. W turnieju wezmą udział reprezentacje 32 krajów. Łącznie rozegrane zostaną 64 mecze na 12 stadionach w 11 miastach m.in. w Moskwie, Petersburgu, Soczi, Samarze i Kaliningradzie.

Na turnieju zadebiutują reprezentacje Islandii i Panamy. Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Polska reprezentacja pierwszy mecz rozegra z 19 czerwca w Moskwie. Naszym przeciwnikiem będzie Senegal.

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, piłka nożna, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej
Strzelecki spektakl Olimpii Elbląg w pierwszym tegorocznym sparingu

Elbląscy piłkarze w pierwszym meczu kontrolnym urządzili sobie prawdziwy trening strzelecki. Olimpia Elbląg pokonała Cartusię Kartuzy 8:0. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Szmydt, Radosław Stepień,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV