Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Warmińska niteczka” zapętliła się

Podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia szlaku „Warmińskiej niteczki”, fot. D. Grzymska

Projekt trasy rowerowo-pieszej „Warmińska niteczka”, nagrodzony w ubiegłym roku przez prezydenta RP, utknął w urzędniczym chaosie.

Pomysł utworzenia prawie 80-kilometrowej trasy powstał wśród członków Stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo” i miał przebiegać przez 4 gminy: Barczewo, Purda, Dywity i Olsztyn.

Pod koniec ubiegłego roku gminie Barczewo przyznano ponad 23 tysiące złotych dofinansowania na oznakowanie szlaku. O tym, że z niego zrezygnowała, dopiero teraz dowiedzieli się radni gminni – mówi Adam Dowgiałło, przewodniczący Komisji Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji w Radzie Gminy Barczewo:

00:00 / 00:00

Gmina Barczewo, która jest koordynatorem projektu, nieoficjalnie przyznaje, że ze swoich zobowiązań nie wywiązała się gmina Olsztyn. Oficjalna wersja, którą usłyszeliśmy z ust Marty Tomczak z Urzędu Miejskiego w Barczewie jest taka, że nie starczyłoby czasu na zrealizowanie projektu:

00:00 / 00:00

Realizacja „Warmińskiej niteczki” wymaga teraz ponownego zawierania umów z 3 gminami i Nadleśnictwem Olsztyn, oraz powtórnego szukania dofinansowania, a to może nastąpić dopiero w III kwartale tego roku. (dgrzym/as)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w warmińska
Janusz Heller: na nowej galerii zyskają klienci i pracownicy

Pojawienie się w Olsztynie Galerii Warmińskiej, spowoduje dosyć istotne zmiany na rynku pracy i będą one pozytywne - tak uważa prof. Janusz Heller dziekan Wydziału Nauk...

Zamknij
RadioOlsztynTV