Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powstanie „Warmińska niteczka” o długości 60 km

Utworzenie szlaku pieszo-rowerowo-narciarskiego „Warmińska niteczka” przypieczętowane.

Dziś (21.02.) w olsztyńskim ratuszu prezes stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo”, Nadleśnictwo Olsztyn i przedstawiciele 4 gmin: Barczewa, Purdy, Dywit i Olsztyna podpisali porozumienie w tej sprawie.

Pomysłodawcami szlaku jest kilku mieszkańców Wójtowa, którzy swą ideą zarazili 4 samorządy. Zdaniem Jerzego Laskowskiego, jednego z sygnatariuszy porozumienia, inicjatywy oddolne są bardzo cenne.

Początkowo szlak miał przebiegać tylko przez gminę Barczewo, jednak z czasem zaczęły przyłączać się sąsiadujące gminy. Tak powstała prawie 60-kilometrowa trasa, która obejmuje aż 4 gminy. I właśnie ten przykład integracji, zdaniem Jacka Szydło, wójta Dywit zasługuje na uwagę.

Najlepiej do wspólnej inwestycji przygotowany jest Olsztyn, dlatego jak zapewnił prezydent Piotr Grzymowicz, chętnie podzieli się swym doświadczeniem. Z kolei Lech Jan Nitkowski, burmistrz Barczewa zapewnił, że gmina już zabezpieczyła ze swego budżetu pewną kwotę na sfinansowanie szlaku. Beata Jakubiak, prezes stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo” ma nadzieję, że prace nad szlakiem rozpoczną się już na wiosnę.

„Warmińska niteczka” przebiegać będzie przez: Skajboty, Bogdany, Kaplityny, Wójtowo, Nikielkowo, Zalbki, ścieżki Lasu Miejskiego w Olsztynie, Stary Olsztyn, Linowo, Trękus, Kaborno, Wyrandy, Pajtuny, Patryki, by połączyć się ponownie w Skajbotach. Trasa powinna być w pełni gotowa i oddana do użytku w 2015 roku. (D. Grzym/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, szlak, warmińska
Muzeum Wamii i Mazur bogatsze o tysiąc eksponatów

Po raz 20 Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zorganizowało wystawę nabytków. W ubiegłym roku instytucja wzbogaciła się o prawie tysiąc eksponatów, a każdy z nich...

Zamknij
RadioOlsztynTV