Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Super Samorząd za „Warmińską niteczkę”

podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia szlaku Warmińskiej Niteczki, fot. D. Grzymska

Władze samorządowe gminy Barczewo i stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo” odebrały dzisiaj nagrodę Super Samorząd 2013 za szlak pieszo–rowerowy „Warmińska niteczka”. Przepadł nominowany do nagrody Olsztyński Budżet Obywatelski.

Listę laureatów ogłoszono dzisiaj w Belwederze. Pomysłodawcami szlaku jest kilku mieszkańców Wójtowa, którzy swą ideą zarazili samorządy 4-ech gmin: Barczewa, Purdy, Dywit i Olsztyna. Gminy te właśnie podpisały porozumienie w sprawie wspólnej realizacji projektu. W sumie szlak będzie miał 60 kilometrów.

Wielkim przegranym jest samorząd Olsztyna, który został nominowany za I-ą edycję budżetu obywatelskiego. Kandydaturze mogły zaszkodzić ujawnione ostatnio nieprawidłowości dotyczące głosowań na projekty zgłoszone w ramach tego budżetu. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Nagroda Super Samorząd przyznawana jest w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór” – za wykonanie zadania, którego realizacja wymaga zaangażowania zarówno lokalnych władz, jak i mieszkańców. Organizatorem akcji jest Fundacja Batorego. Honorowym patronatem nagród jest prezydent Bronisław Komorowski, a jej wręczenie odbyło się w piątek w Pałacu Prezydenckim. (as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, Barczewo, super, Wójtowo, warmińska
Powstanie „Warmińska niteczka” o długości 60 km

Utworzenie szlaku pieszo-rowerowo-narciarskiego "Warmińska niteczka" przypieczętowane. Dziś (21.02.) w olsztyńskim ratuszu prezes stowarzyszenia "Wspólne Wójtowo", Nadleśnictwo Olsztyn i przedstawiciele 4 gmin: Barczewa, Purdy, Dywit i Olsztyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV