DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Warmia Energa zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec

Po dłuższej przerwie na parkiet wracają szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn. Będą kontynuować walkę o utrzymanie na zapleczu Superligi.

Zespół prowadzony przez Igora Stankiewicza, dzięki serii zwycięstw w rundzie rewanżowej, jest coraz bliżej zajęcia miejsca gwarantującego pozostanie w Lidze Centralnej. To jednak plan minimum. Celem, jaki stawiają sobie działacze i zawodnicy, jest znalezienie się w TOP 10 ligi. Żeby go osiągnąć, Warmia Energa musi do końca rundy wygrać wszystkie mecze i dodatkowo liczyć na potknięcia rywali.

Najbliższe spotkanie Warmiacy zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. W pierwszej rundzie – po bardzo pechowej pierwszej połowie i pogoni w drugiej części – olsztynianie ulegli rywalom 30:32. Zagłębie jest ich realnym konkurentem do zajęcia miejsca wśród dziesięciu najlepszych drużyn ligi. Zajmuje aktualnie 9. lokatę i ma 28 punktów – o 6 więcej od dwunastej w tabeli drużyny Igora Stankiewicza.

W kolejnych meczach Warmia Energa Olsztyn powalczy o zwycięstwo z: trzecią w tabeli AZS Biała Podlaska (30.04 w Biskupcu), piątym SRS Przemyśl (wyjazd), ostatnią Miedzią Legnica (14.05 w Biskupcu) i czwartą Stalą Gorzów (wyjazd).

Mecz Zagłębie Sosnowiec – Warmia Energa Olsztyn odbędzie się w sobotę 23 kwietnia o 16.

Redakcja: K. Ośko za warmiaenerga.pl

Więcej w Piłka ręczna
Podjęły walkę, ale nie były faworytkami. Start Elbląg uległ mistrzyniom Polski

W 24. kolejce PGNiG Superligi szczypiornistek Start Elbląg uległ w Lubinie broniącym tytułu mistrzyń Polski zawodniczkom Zagłębia 25:32. Jak mówi trener Startu Marcin Pilch, do przerwy...