DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Warmia Energa Olsztyn przegrała w Koszalinie

Meble Wójcik Elbląg – Warmia Energa Olsztyn. Fot. A.Dembińska

Zła passa szczypiornistów Warmii Energa Olsztyn trwa. Zanotowali kolejną porażkę. Tym razem w Koszalinie z tamtejszą Gwardią.

Warmia Energa Olsztyn przegrała z Gwardią Koszalin 24:26.

Przed wyjazdem do Koszalina trener Warmii, Jarosław Knopik mówił

Gwardia jest w dołku, ale jednocześnie to arcytrudny przeciwnik. Zrobimy jednak wszystko, żeby to spotkanie wygrać.

Nie mylił się ani trochę. Mecz był dość wyrównany, a dodatkowo do przerwy Olsztynianie prowadzili 12:10. Druga część spotkania ułożyła się jednak zdecydowanie na korzyść gospodarzy. W 43 minucie Gwardia prowadziła 20:16.

Dobre interwencje bramkarza Warmii Kacpra Kłodzińskiego i skuteczność w ataku sprawiła jednak, że na 5 minut przed końcem spotkania był remis 22:22. Wynik pozostał otwarty, ale determinacja Gwardii w ostatnich sekundach zdecydowała o ich zwycięstwie 26:24.

Teraz olsztynianie mają 14 puntów na koncie i zajmują 4. miejsce w pierwszoligowej tabeli ex aequo z SMS ZPRP Gdańsk. Kolejny mecz Warmiacy zagrają 30 listopada na wyjeździe . Zmierzą się z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek Tytanami Wejherowo.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska/B.Świerkowska-Chromy

Przeczytaj poprzedni wpis:
Koszykarki KKS-u Olsztyn przegrały z MKS-em Pruszków. J. Markiewicz: Błędy w obronie, przewaga urosła zbyt wysoko

W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy koszykarki KKS-u Olsztyn przegrały u siebie z wiceliderem tabli MKS-em Pruszków 67:93. - O losie spotkania zdecydowała trzecia kwarta - mówi...