Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wandalizm szerzy się w Olsztynie. Ostatnią ofiarą stadion rugby

Fot. Fb Olsztyński Stadion Rugby

Ktoś zniszczył siedzenia na trybunach Olimpijskiego Stadionu Rugby w Olsztynie. Sportowcy i społecznicy od lat starają się, by to miejsce służyło miastu, wandalizm podcina im skrzydła.

– Chociaż straty materiale nie są duże, moralne są znacznie bardziej dotkliwe – mówi prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby Henryk Pach.

Stadion jest budowany społecznie, często kosztem wolnego czasu i zaangażowania wielu osób. Zamiast to docenić, ktoś wyłamuje klamkę w furtce, niszczy płot przechodząc przez niego, czy tak jak ostatnio, kostką brukową obrzuca plastikowe krzesełka.

00:00 / 00:00

– Podobnych aktów wandalizmu w mieście jest więcej – Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu, wymieniając najczęstsze.

Malowanie farbą rzeźb parkowych, uszkodzone ławkach w parkach i kradzieże krat zabezpieczających studzienki.

00:00 / 00:00

Niszczenie mienia – jak dodaje – generuje duże koszty. Przykładem mogą być nagminnie niszczone w Olsztynie biletomaty. W 2021 roku ich naprawa przekroczyła 51, a w 2022 – 46 tysięcy złotych.

Fot. Fb Olsztyński Stadion Rugby

Fot. Fb Olsztyński Stadion Rugby

Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wandalizm, wandale, niszczenie
Uszkodzone meble, spalona lampka. To skutki imprezy w wynajętym mieszkaniu

Kosztowna impreza odbyła się w Ostródzie w jednym z wynajętych apartamentów. Właścicielka oszacowała straty na 20 tysięcy złotych. Kobieta wynajęła mieszkanie 19-letniej mieszkance gminy Ostróda, która...

Zamknij
RadioOlsztynTV