Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wandale okradli szopkę bożonarodzeniową. Ofiarą padł… św. Józef

Fot. M. Stankiewicz

To może brzmieć jak ponury żart – złodzieje okradli szopkę bożonarodzeniową. Do takiego aktu wandalizmu doszło w Elblągu, ofiarą padł św. Józef. Złodzieje zostali zatrzymani i odpowiedzą za swój czyn.

Wszystko działo się nocą na Starym Mieście, gdzie pod katedrą św. Mikołaja, jak co roku stoi szopka. Dwaj panowie, którzy przechodzili obok niej zainteresowali się laską trzymaną przez figurę  Józefa. I postanowili ruszyć w dalszą drogę razem z nią. Mieli pecha, bo akcji przyglądał się operator miejskiego monitoringu. Dalej poszło równie szybko. Strażnik miejski poinformował dyżurnego policji i pozostawał w stałym kontakcie z przybyłym na miejsce patrolem. Dzięki temu sprawcy wpadli w ręce stróżów prawa tuż za granicą starówki, bo na ulicy Stoczniowej.

Żartownisie zapłacą po 500 złotych kary. A dzięki sprawnemu współdziałaniu służb „laska Józefa” powróciła na swoje właściwe miejsce. Przypomnijmy, świąteczne dekoracje nie pierwszy raz skusiły złodzieja. Kilka lat temu grupa pań zabrała z choinki miejskiej kilkanaście bombek. Wpadły na miejscu, także dzięki kamerom monitoringu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, kradzież, wandale, św. Józef, laska
Desperacka kradzież choinek. Zagrozili sprzedawcy pobiciem i zabrali świąteczne drzewka

Policjanci z Olsztyna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli dwie choinki. W mieszkaniu jednego z nich skradzione drzewko było już przystrojone świątecznymi ozdobami. Do niecodziennego zdarzenia doszło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV