Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Desperacka kradzież choinek. Zagrozili sprzedawcy pobiciem i zabrali świąteczne drzewka

Jedna z choinek była już przystrojona

Policjanci z Olsztyna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli dwie choinki. W mieszkaniu jednego z nich skradzione drzewko było już przystrojone świątecznymi ozdobami.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w jednym z punktów sprzedaży choinek na terenie Olsztyna. Dwóch zdesperowanych mężczyzn grożąc pobiciem, zabrało właścicielowi dwa świerki i uciekło z łupem. Pokrzywdzony zawiadomił o przestępstwie policję.

Jeden z mężczyzn został zatrzymany na przystanku autobusowym. 37-latek miał ze sobą skradzione drzewko. Mieszkaniec Olsztyna trafił do aresztu. Policja ustaliła też personalia i miejsce, w którym przebywał drugi ze złodziei. W mieszkaniu 22-latka znaleziono kolejne skradzione drzewko. Choinka była już przystrojona w świąteczne ozdoby.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mają dozór policyjny.

Jak powiedział sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji

obie choinki zostały zwrócone właścicielowi. Oczywiście, bez bombek.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za B.Gajlewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, choinka, choinki, drzewko
Jak choinka, to prosto z lasu. Leśnicy zachęcają do kupowania naturalnych drzewek

Jeśli po choinkę - to najlepiej do lasu - ale oczywiście tylko legalnie. Nadleśnictwa z Warmii i Mazur rozpoczęły sprzedaż świerków, które trafią na święta do...

Zamknij
RadioOlsztynTV