Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Walka o Mistrzostwo Europy w siatkówce niepełnosprawnych

400 zawodników z 15 krajów rozpoczęło w Elblągu walkę o Mistrzostwo Europy w siatkówce na siedząco.

Przez 6 dniu rozegrane będą dwa turnieje kobiet i mężczyzn. Wśród 22 uczestniczących w mistrzostwach reprezentacji są także narodowe drużyny Polski kobiet i mężczyzn. Kibice mogą obejrzeć 61 spotkań, a finały odbędą się w sobotę. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Elbląg i Integracyjny Klub Sportowy Atak są gospodarzami europejskich mistrzostw po raz kolejny, a w przyszłym roku będą organizować Mistrzostwa Świata.

– O taką pozycję w Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych, IKS Atak Elbląg zabiegał przez 15 lat swojej działalności – mówi wiceprezes klubu, Danuta Kowalewska:

00:00 / 00:00

W organizację Mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco w Elblągu zaangażowanych jest 150 wolontariuszy. Partnerami IKS Atak są Urząd Miasta i elbląska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Patronem medialnym zawodów jest Radio Olsztyn. (M.Stankiewicz/as)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwa kontrola gimbusów, zgłoś usterkę

55 kontroli i 8 poważnych uchybień - to wyniki akcji "Bezpieczna droga do szkoły" przeprowadzonej na Warmii i Mazurach przez Inspekcję Transportu Drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali w...

Zamknij
RadioOlsztynTV