Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W tym sezonie nie pojeździmy na nartach w Elblągu. „Tegoroczna zima jest dla nas stracona”

Góra Chrobrego. Fot. M. Lewandowski

Tej zimy nie ma szans na szusowanie po Górze Chrobrego w Elblągu. Spółka, która prowadziła tam stację narciarską zrezygnowała z tej działalności wiosną tego roku.

Właściciel zaproponował miastu odsprzedaż całej infrastruktury. Po negocjacjach z zespołem powołanym przez prezydentem Elbląga została ustalona cena i system rat. Do transakcji nie doszło, bo jeszcze przed wakacjami Rada Miasta głosami ówczesnej większości nie wyraziła zgody na kupno.

Poszło o pieniądze – a dokładniej o plan finansowy związany z tym, co dalej po kupieniu urządzeń – tłumaczy radny Klubu PiS Rafał Traks. Plan nie powstał, a miasto zapowiedziało, że stacja narciarska weszłaby w skład MOSIR-u. Do tego nie doszło, a przedsiębiorca firmę zamknął. Nie są prowadzone żadne rozmowy w tej sprawie, nikt stokiem się nie zajmuje, ten sezon jest stracony  – potwierdza prezydent Witold Wróblewski. Sprawa nie jest zamknięta, wszystko wciąż zależy od Rady Miasta.

Dodajmy, pół roku temu do Urzędu Miasta trafiła petycja z podpisami trzech i pół tysiąca elblążan, którzy przeciwni są likwidacji stacji narciarskiej. Z Góry Chrobrego korzystali nie tylko elblążanie, na narty przyjeżdżali mieszkańcy Pomorza czy turyści z Kaliningradu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Góra Chrobrego. Fot. M. Lewandowski

Góra Chrobrego. Fot. M. Lewandowski

Góra Chrobrego. Fot. M. Lewandowski

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, Narty, gora chrobrego, rezygnacja, stok narciarski
Bezdomni uratowani przed wychłodzeniem. Tylko w miniony weekend policyjne patrole pomogły kilkunastu osobom

Tak było między innymi w Szczytnie, gdzie w pustostanie przebywało czterech mężczyzn w wieku od 35 do 63 lat. Jak powiedziała podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV