Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezdomni uratowani przed wychłodzeniem. Tylko w miniony weekend policyjne patrole pomogły kilkunastu osobom

Fot. fotolia.com

Tak było między innymi w Szczytnie, gdzie w pustostanie przebywało czterech mężczyzn w wieku od 35 do 63 lat.

Jak powiedziała podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji jeden z nich wymagał pomocy lekarskiej.

Część z nich znalazła schronienie w placówce wskazanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 62-latek wymagał pomocy medycznej i został umieszczony w szpitalu. Wszyscy mężczyźni byli trzeźwi.

Wczoraj, w tym samym budynku, policjanci odnaleźli kolejnych trzech mężczyzn.

Dwaj z nich 62 i 51-latkowie ze względu na wychłodzenie organizmu zostali poddani hospitalizacji. Trzeci z mężczyzn, 48-latek był poszukiwany przez prokuraturę rejonową w Olsztynie i został zatrzymany w policyjnej celi.

W Działdowie policjanci pomogli trzem osobom przebywającym w pustostanie przy 11-stopniowym mrozie powiedziała Radiu Olsztyn sierż. sztab. Justyna Nowicka z działdowskiej policji.

Ze względu na stan zdrowia jedna z nich została zabrana karetką do szpitala w Działdowie. Dwie pozostałe osoby zostały poinformowane, które instytucje pomagają osobom bezdomnym. Odmówili oni jednak skorzystania z takiej pomocy. Otrzymali oni ciepłe napoje, jedzenie oraz odzież.

Z kolei w Braniewie policjanci pomogli bezdomnemu mężczyźnie, który przebywał w przyczepie kempingowej. Policjanci apelują, żeby zgłaszać przypadki osób potrzebujących pomocy pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pogotowie, zima, bezdomni, Działdowo, mróz, bezdomny
Z siekierą na skutery. 53-latek odpowie za zniszczenie pojazdów

Nietypowa interwencja policjantów z Górowa Iławeckiego. Mundurowi musieli poskromić 53-latka, który z siekierą rzucił się na dwa skutery należące do konkubenta jego córki. Zawiadomienie złożył pokrzywdzony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV