Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W szpitalu dziecięcym zmarł 15-latek chory na COVID-19

Fot. PAP/Leszek Szymański

W szpitalu dziecięcym w Olsztynie zmarł pacjent chory na COVID-19. To pierwszy w tej placówce zgon zakażonego koronawirusem od początku pandemii.

Jak podał szpital dziecięcy, pacjent miał 15 lat, był mieszkańcem województwa warmińsko-mazurskiego. Miał inne schorzenia, ale tym razem do szpitala trafił z powodu zapalenia płuc wywołanego zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Był to pacjent z bardzo wieloma schorzeniami, ciężkimi od urodzenia. Został przyjęty z objawami zapalenia płuc, wystąpiły objawy narastającej niewydolności oddechowej i pomimo bardzo intensywnego leczenia nie udało nam się tego dziecka uratować

– powiedziała Barbara Chwała, wicedyrektor Szpitala Dziecięcego ds. lecznictwa.

00:00 / 00:00

Dyrektor Barbara Chwała podkreśliła, że niepokojącą jest informacja, która już przerodziła się w mit. Według niej, dzieci zawsze łagodnie mają przechodzić zakażenie SARS-CoV-2.

Tak jak w każdej jednostce chorobowej, przebieg schorzenia może być bardzo indywidualny. Szczególnie u obciążonych dodatkowymi ciężkimi schorzeniami może przebiegać z zagrożeniem życia. Taki pacjent nie był szczepiony przeciwko COVID-19. Być może gdyby dziecko było zaszczepione, ten przebieg byłby łagodniejszy.

00:00 / 00:00

Do zakażenia doszło w domu.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital dziecięcy, uwaga, pilne
Wejdą nowe obostrzenia. Co się zmieni?

Minister zdrowia podczas konferencji przedstawił nowe obostrzenia epidemiczne. Co się zmieni? Od 15 grudnia br. obniżenie limitów osób z 50 procent do 30 procent w obiektach...

Zamknij
RadioOlsztynTV