Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W prognozach śnieg, deszcz ze śniegiem i gołoledź. Kierowcy i piesi muszą uważać

Na wielu drogach województwa warmińsko-mazurskiego panują zimowe warunki jazdy. Nawierzchnia większości z nich jest biała i śliska. Niebezpiecznie jest także na chodnikach.

Na trasach krajowych i wojewódzkich kierowcy natrafią na błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg. Dotyczy to przede wszystkim dróg w centralnej i zachodniej części regionu.

Na drogach pracuje kilkadziesiąt jednostek sprzętu odśnieżnego i przeciwgołoledziowego. Powiatowe i gminne trasy w wielu miejscach pokrywa warstwa śniegu i są bardzo śliskie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed tzw. „czarnym lodem„. Tak nazywana jest śliska powierzchnia jezdni i chodników pokryta cienką warstwą lodu. Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski powiedział, że nocą, m.in. w województwie warmińsko-mazurskim, można spodziewać się marznącego deszczu, powodujący gołoledź.

Marznące mgły lokalnie ograniczać będą widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna w nocy od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni.

W dzień synoptycy zapowiadają opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznące i powodujące gołoledź. Lokalnie mgły ograniczać będą widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 0°C na wschodzie do 4°C na zachodzie regionu. Miejscami drogi i chodniki będą bardzo śliskie.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Zimowe warunki jazdy na drogach regionu

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za P. Karpiszen

Więcej w drogi, zima, droga, śnieg, ślisko, kierowcy, pogoda, deszcz, gołoledź, pług, chodniki
Zimowe warunki jazdy na drogach regionu

W Warmińsko-Mazurskiem prószy śnieg i miejscami są zimowe warunki jazdy. - Drogowcy pracują na trasach krajowych. W zachodniej i centralnej części województwa może występować błoto pośniegowe. Na...

Zamknij
RadioOlsztynTV