Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W powiecie braniewskim szczepieni są 50-latkowie. Zabiegowi poddało się już ponad 8 i pół tysiąca osób

PAP/Darek Delmanowicz

Ponad 8,5 tysiąca – tyle szczepień przeciwko COVID-19 wykonano do tej pory w powiecie braniewskim. Pełną dawkę otrzymało prawie 2,5 tysiąca osób.

Mieszkańcy powiatu szczepią się w 8 punktach. W tym tygodniu Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie zaszczepi 170 osób.

Szpital powiatowy w Braniewie szczepi pacjentów trzema rodzajami szczepionek – Pfizerem, AstraZeneką oraz Moderną. W tym tygodniu 140 osób przyjęło pierwszą dawkę szczepionki, natomiast 30 otrzymało drugi zastrzyk. W całym powiecie braniewskim zaszczepiono dzisiaj 239 mieszkańców, z czego ponad 100 drugą dawką.

W tym tygodniu prowadzone są także zapisy na szczepienia osób od 51. do 53. roku życia. Dzisiaj możliwość zapisania się na szczepienie otrzymali 50-latkowie. Natomiast do końca tego tygodnia zapisać się na szczepienie będą mogły osoby urodzone w 1972 i 1973 roku.

Szpital powiatowy w Braniewie przygotowuje się także do uruchomienia drugiego punktu. Będzie to punkt szczepień powszechnych.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, szczepionki, koronawirus
W powiecie elbląskim ponad 9 tysięcy osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19

Ponad 9 200 osób zaszczepiono przeciwko COVID-19 w powiecie elbląskim. Dwie dawki szczepionki otrzymało 2 700 osób. Punkty szczepień tworzą listy rezerwowe chętnych na szczepienie. Wszystko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV