Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W poniedziałek pogorszenie pogody. „Zagrzmi na Warmii”

Od północnego zachodu w głąb Polski przemieszczać się będzie front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami – zapowiedział Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognozy pogody przekazanej przez Kamila Walczaka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek Polska będzie w zasięgu mas ciepłego powietrza polarno-morskiego. Od północnego zachodu w głąb kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami.

Najlepsza pogoda będzie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze większe zachmurzenie i tam też możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Zagrzmieć może głównie na obszarze od wschodniej części Pomorza i Warmii po Dolny Śląsk i województwo opolskie. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy i grad.

Temperatura maksymalna od 25 do 30 stopni Celsjusza. Na południowym wschodzie termometry mogą wskazać do 31 stopni. Nad morzem od 21 do 24 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru mogą dochodzić do 80-85 km/h.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, meteo
Burze nie opuszczą Warmii i Mazur. Kiedy ma być szczególnie niebezpieczne?

Dziś pogoda znowu będzie bardzo dynamiczna. Synoptycy wydali dla Warmii i Mazur ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Wczoraj strażacy interweniowali w związku z nawałnicami,...

Zamknij
RadioOlsztynTV