Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W piątek rusza system e-rejestracji umożliwiający szczepienia przeciw koronawirusowi

Od piątku zacznie funkcjonować system e-rejestracja umożliwiający zapisywanie się na konkretne terminy szczepień przeciw COVID-19. Zachęcam, by to kanał internetowy był podstawowym sposobem rejestracji – powiedział dziś sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski.

Od 15 stycznia, czyli od piątku, będzie funkcjonował system e-rejestracja. Umożliwi on zapisywanie się na konkretne terminy szczepienia. Będzie to możliwe do zrealizowania trzema kanałami

– powiedział na antenie Polskiego Radia.

Jak mówił, pierwszy sposób rejestracji to przez internetowe konto pacjenta, drugi to infolinia 989, a ostatni sposób to zapisywanie się bezpośrednio w punktach szczepień.

W większości to nasze przychodnie POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej). I tam też będą się odbywały te zapisy. One będą polegały na wpisywaniu osób, które są uprawnione do tego, żeby w danym momencie zapisywali się na szczepienia do tego systemu informatycznego

– tłumaczył Marek Zagórski.

Minister przypomniał, że w pierwszej kolejności rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 będzie udostępniona dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.

Od piątku, osoby w wieku 80. plus będą mogły rozpocząć proces rejestracji tymi trzema kanałami. Zachęcamy do tego, by kanał internetowy był kanałem podstawowym

– powiedział sekretarz stanu w KPRM.

Marek Zagórski zachęcał także do założenia internetowego konta pacjenta. Jak mówił, w tym celu należy wejść na pacjent.gov.pl, a następnie zarejestrować się i założyć konto. Warunkiem jest posiadanie profilu zaufanego.

Zagórski ocenił, że cały system szczepień jest oparty o systemy informatyczne, bazą jest system służby zdrowia, do którego zostały stworzone specjalne aplikacje, które mają wspomagać proces szczepień przeciw koronawirusowi. Oprócz e-skierowań, uruchomiony jest system dystrybucji szczepionek.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk informował w poniedziałek, że 15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania szczepień na konkretny termin dla seniorów powyżej 80. roku życia, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70. roku życia.

Od 15 stycznia będą mogli umawiać się na konkretne terminy seniorzy powyżej 80 roku życia. 22 stycznia uruchomiona zostanie możliwość umawiania szczepień dla seniorów powyżej 70 roku życia, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70 roku życia” – mówił Dworczyk na konferencji prasowej.

 

Autor: A. Oksiuta
Redakcja: Ł. Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior, szczepienia
Michał Dworczyk: Od 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia

Narodowy Program Szczepień wchodzi w bardzo istotną fazę, fazę przygotowania do masowych szczepień. - Mamy ponad milion dawek szczepionki dostarczonych do Polski - powiedział szef kancelarii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV