Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie ruszyły obchody tygodnia ekologii chrześcijańskiej

Fot. A. Skrago

Rozpoczynają się obchody Tygodnia Laudato Si. W rocznicę ogłoszenia tzw. zielonej encykliki papieża Franciszka, przez cały tydzień w Olsztynie odbywać się będą wydarzenia związane z szeroko rozumianą ekologią.

Mają odpowiedzieć na kilka pytań. O co chodzi w chrześcijańskiej ekologii? Dlaczego warto ją promować dbając o środowisko, które nas otacza?

Każdy dzień poświęcony jest innemu aspektowi natury. Niedzieli patronuje „brat dźwięk”, dlatego wydarzenie otworzył koncert uczniów szkoły muzycznej. O godzinie 19 rozpocznie się koncert Kazimierskiej Orkiestry Dziadowskiej z poczęstunkiem zupy eko.

Jak mówi proboszcz parafii Chrystusa Króla w Olsztynie brat Cordian Szwarc, to czas zachwycania się całym stworzeniem i wszystkim, co daje nam Bóg.

Przez cały tydzień zaplanowano wspólne, otwarte śniadania w plenerze, warsztaty ekologiczne Zielonej Ambasady Laudato Si oraz warsztaty renowacji mebli. Będzie lasoterapia, ogród sztuki i malowanie w plenerze. Tydzień zakończy się 26 maja rajdem rowerowym.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Program tygodnia Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w ekologia, papież Franciszek, tydzień, chrześcijaństwo, Laudato si
Troska o środowisko naturalne. W niedzielę rusza Tydzień Laudato Si

Od 19 do 26 maja odbędzie się Tydzień Laudato Si. Podczas kilku dni organizatorzy będą promować działania ekologiczne i troskę o naszą planetę. Pomysłodawcą jest Caritas...

Zamknij
RadioOlsztynTV