Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie powstanie nowy posterunek? „Nasze analizy jasno wskazują, że teren Jarot, Pieczewa i okolic wymaga stałej obecności policji”

Fot. KPP Lidzbark Warmiński

Przywrócenie posterunków w Olsztynie okazało się strzałem w dziesiątkę – uważa komendant miejski policji.

Jego zdaniem, to najlepsza droga do zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, jak i samego bezpieczeństwa mieszkańcom miasta – dodaje inspektor Piotr Zabuski.

Policja nie powinna skupiać się w jednym miejscu na terenie miasta. Tylko być rozformowana tak, żeby była widoczna. Mieszkańcy jak widzą obiekty policyjne, czują się bezpieczniej. Z drugiej strony liczy się też dostępność. Złożenie skargi, zawiadomienia czy porozmawiania z dzielnicowym powinno być ułatwione.

Być może już niedługo powstanie nowy posterunek. Ten z Nagórek, przy ulicy Barcza, miałby zostać przeniesiony na Jaroty.

Zwróciliśmy się do miasta z wnioskiem o udostępnienie działki, gdzie w ramach ustawy modernizacyjnej, w przyszłości powstałby nowy obiekt policyjny. Nasze analizy jasno wskazują, że teren Jarot, Pieczewa i okolic wymaga stałej obecności policji.

A chodzi o działkę przy ulicy Witosa. Jeśli zostanie przekazana przez miasto, posterunek mógłby powstać w ciągu niecałych dwóch lat. Obecnie w Olsztynie działają posterunki przy ulicach: Pstrowskiego, Kapitańskiej i Barcza.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Piotr Zabuski, posterunek
Ruszyła akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Kierowcy muszą na nowo przyzwyczaić się do obecności rowerzystów

„Jednośladem bezpiecznie do celu”- to nowa akcja Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, która promuje bezpieczne zachowania użytkowników jednośladów - rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów. Policja apeluje...

Zamknij
RadioOlsztynTV