Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W niektórych miastach mieszkania zbudowano ponad 30 lat temu. Czas na kolejne

Fot. archiwum Radia Olsztyn

Coraz więcej samorządów w województwie warmińsko- mazurskim jest zainteresowanych budową tanich mieszkań korzystając z możliwości, jakie daje rządowy program Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Lidzbark w powiecie działdowskim zbuduje 32 mieszkania. Są bardzo potrzebne, bo ostatnie powstały w mieście ponad 30 lat temu. Zainteresowanie jest ogromne – wyjaśnia wiceburmistrz Janusz Bielecki.

Patrząc na zainteresowanie mieszkańców i na nieformalne podania, które składają, to zapotrzebowanie jest razy trzy. 

00:00 / 00:00

Pieniężno chce zacząć od 15 mieszkań. Mamy dużo miejsca i chcemy zaprosić do mieszkania w naszym mieście także repatriantów ze Wschodu –  podkreśla burmistrz Kazimierz Kiejdo.

Dziś widzimy szanse na dobre mieszkania, jak i zachętę do tego, by odwrócić negatywny trend demograficzny i zainteresować takimi miasteczkami jak nasze. To z pewnością jest ciekawe otwarcie.

00:00 / 00:00

Społeczne mieszkania będą wysokiej jakości, najbardziej pożądane są te o średniej wielkości dla rodzin 2+2. Każdy samorząd dostanie 3 miliony złotych na objęcie udziałów w spółce Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Przewidziane zostało również wsparcie z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz bardzo dobrze oprocentowany kredyt.


Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, mieszkanie, Lidzbark, Pieniężno, video
Warmia Energa nie dała rady drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego

Warmia Energa Olsztyn o pierwsze ligowe punkty w nowym roku walczyła ze Stalą Budnex Gorzów Wielkopolski. Niestety, nie udało się - olsztynianie przegrali 25:30. Sobotni mecz...

Zamknij
RadioOlsztynTV