Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Lubawie odbędzie się przegląd filmów o Koperniku

Mikołaj Kopernik

W Lubawie odbędzie się przegląd filmów dotyczących Mikołaja Kopernika. Pokaz pierwszej produkcji w Kinie Pokój zaplanowano na poniedziałek (20.06) na godzinę 9.

Kolejne filmy będą emitowane – mniej więcej co godzinę – zapowiada Robert Szaj z Fundacji Nicolaus Copernicus.

Przegląd Copernicus 2022 to pierwszy z cyklu przeglądów filmów dotyczących Mikołaja Kopernika i jego dziedzictwa. Wszystkiego tego, co wiąże się z otwartym umysłem, czyli poszukiwaniem najważniejszych odpowiedzi, które możemy znaleźć we wszechświecie. Podczas pierwszego w tym roku przeglądu w Lubawie, drugi przegląd planujemy we wrześniu we Fromborku, przedstawimy filmy dokumentalne, które powstały w ostatnich latach i dotyczą Kopernika.

00:00 / 00:00

Pierwszy z nich to „Tajemnice de Revolutionibus”, który przedstawia kulisy powstania najważniejszego dzieła Mikołaja Kopernika. Kolejny nosi tytuł „Tajemnice astronomii Kopernika” i stara się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób genialny astronom dokonał swojego odkrycia.

W lubawskim Kinie Pokój zaprezentowane będą też filmy „Tajemnice grobu Kopernika” oraz „Lem – Wymyślić Przyszłość”. O 18 – także jutro – odbędzie się pokaz premierowy. Będzie można zobaczyć zupełnie nowy film dokumentalny pt. „Tajemnice ekonomii Kopernika”.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, Mikołaj Kopernik, przegląd filmów
Koszykówka, dinozaury i Jennifer Lopez

Będziemy na parkietach NBA, zanurzymy się pełen kłamstw świat pewnej Francuzki, spojrzymy na życie ikony popkultury i zastanowimy się, dlaczego dinozaury już nie emocjonują. W "Rzucie...

Zamknij
RadioOlsztynTV