Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Kaliningradzie uruchomiono mundialową infolinię. Przygotowano także ułatwienia na przejściu granicznym

Kaliningrad – stolica rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego. Fot. fotolia.pl

W Kaliningradzie działa regionalne centrum informacji. Specjalny numer pojawił się w związku z przygotowaniami do Mistrzostw Świata 2018.

Biuro prasowe władz obwodowych informuje, że dzwoniąc pod numer (4012) 610-067 „goście oraz mieszkańcy regionu będą mogli uzyskać informację dotyczącą aktualnych tras komunikacji miejskiej i podmiejskiej, wszelką pomoc i wsparcie językowe”.

Do 28 czerwca operatorzy numeru będą odpowiadali na pytania w czterech językach: rosyjskim, angielskim, hiszpańskim i francuskim. Co ważne do tego czasu centrum informacji czynne będzie całą dobę.

W pozostałe dni mistrzostw z pracownikami będzie można porozumieć się tylko w dwóch językach: angielskim i rosyjskim. Od 29 czerwca do połowy lipca informacje udzielane będą w godzinach od 9.00 do 20.00.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przypomina o odpowiednio wcześniejsze stawianie się do odprawy na drogowych przejściach granicznych. Odprawa podróżnych będzie odbywała się na wszystkich pasach. W dni meczowe, podczas wzmożonego ruchu, kibice jadący do Rosji będą odprawiani również na pasach wjazdowych do Polski (odwrócona odprawa).

Zgodnie z procedurami określonymi przez stronę rosyjską, kibic jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica. Podróżni posiadający paszport i FAN-ID   mogą od 4 czerwca do 15 lipca wjechać do Rosji bez wiz, natomiast do 25 lipca powinni opuścić terytorium FR.

Piłkarski turniej rozpocznie się na terenie Federacji Rosyjskiej 14 czerwca i potrwa do 15 lipca br. W Kaliningradzie zostaną rozegrane następujące mecze:

•    16 czerwca: Chorwacja – Nigeria
•    22 czerwca: Serbia – Szwajcaria
•    25 czerwca: Hiszpania – Maroko
•    28 czerwca: Anglia – Belgia

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska/Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, pomoc, mundial, straż graniczna, infolinia
Chciał pracować na Warmii i Mazurach. Okazało się, że ma fałszywe dokumenty

Obywatel Chin z podrobionymi dokumentami miał zamiar legalnie zamieszkać i pracować na Warmii i Mazurach. Cudzoziemiec przyjechał do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, aby wyrobić sobie dokumenty...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV