Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Jeziorze Plusznym odnaleziono ciało poszukiwanego wędkarza

Tragiczny finał poszukiwań wędkarza na podoolsztyńskim Jeziorze Plusznym. Wczoraj rano 68-latek wypłynął na ryby.

Gdy wieczorem mężczyzna nie wrócił do domu, zaniepokojona rodzina wezwała na pomoc służby. Od godziny 22 zaginionego poszukiwali strażacy i policjanci. Około godziny 5 płetwonurkowie znaleźli ciało mężczyzny, które znajdowało się 2 metry od brzegu.

Młodszy aspirant Andrzej Jurkun – oficer prasowy olsztyńskiej policji relacjonował, że poszukiwania trwały całą noc z wykorzystaniem m.in. dronów, a w akcję włączyli się warmińsko-mazurscy strażacy.

W trakcie działań na Jeziorze Pluszne znaleziono łódkę ze sprzętem do wędkowania, która mogła należeć do zaginionego. W czwartek rano policyjni wodniacy na głębokości ok. 2 m zauważyli ciało mężczyzny, które natychmiast wydobyli na brzeg. Po przeprowadzonych wstępnych oględzinach potwierdzono tożsamość mężczyzny, którym okazał się 68-letni zaginiony

– wyjaśnił policjant.

Na miejscu tragedii wciąż pracują policjanci oraz prokurator. Trwa wyjaśnianie co było powodem tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski/P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w topielec, wędkarz, poszukiwania, jezioro Pluszne, uwaga, pilne
Tragiczny wypadek na budowie olsztyńskiego dworca

Śmiertelny wypadek przy budowie dworca głównego w Olsztynie. Nie żyje mężczyzna, który pracował przy inwestycji. 48-latek, z nieustalonych dotąd przyczyn, miał spaść z dużej wysokości. Zmarł...

Zamknij
RadioOlsztynTV