Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Jeziorze Dywickim odnaleziono ludzkie szczątki. To prawdopodobnie zaginiona przed 24 laty młoda kobieta

Torbę z ludzkimi szczątkami wydobyli z Jeziora Dywickiego nurkowie z Fundacji „Na Tropie”. Szukali tam zaginionego 24 lata temu ciała Joanny Gibner.

Jak informuje podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, nurkowie znaleźli torbę około 30 metrów od brzegu na głębokości 3 metrów. Dodał, że z dużym prawdopodobieństwem są w niej szczątki zaginionej kobiety.

00:00 / 00:00

Czy tak jest faktycznie, mają to potwierdzić badania laboratoryjne. W torbie zachowały się m.in. fragmenty odzieży: swetra, spodni i charakterystyczny pasek. Podobny miała zaginiona kobieta.

Joanna Gibner zaginęła w 1996 roku, zaledwie 3 tygodnie po swoim ślubie z Markiem W. z Dywit. Kobieta wyszła za niego za mąż po krótkiej znajomości. Już na ślubie skarżyła się swojej matce, że mąż ją źle traktuje.

To właśnie on zgłosił zaginięcie Joanny, a później mocno angażował się w poszukiwania. Sugerował też, że Joanna ułożyła sobie życie na nowo za granicą. Po kilku latach, Marek W. związał się z inną kobietą, z którą miał dwoje dzieci. I to ona przyszła na policję i powiedziała, że obawia się o swoje życie, bo partner ją bije, a przed laty zabił żonę. Tłumaczyła, że brat Marka W., który pomagał zatopić zwłoki Joanny, teraz go szantażuje.

W śledztwie okazało się, że o zbrodni wie jeszcze kolega braci W., który pomagał przewozić zwłoki w torbie. Ale nikt nie chciał przyznać się co zrobili z ciałem Joanny, choć sugerowali, że zatopili zwłoki w jeziorze Dywickim. Ciała szukano tam przez lata.

Szczątki będą przekazane do dalszych badań laboratoryjnych po to, żeby ustalić DNA.Podkomisarz Rafał Prokopczyk dodał, że z dużym prawdopodobieństwem w znalezionej dziś przez nurków torbie, są szczątki zaginionej 24-lata temu kobiety.

Mąż kobiety Marek W. został skazany w procesie poszlakowym za zamordowanie swojej młodej żony na 15 lat więzienia i odsiedział cały wyrok. Po wyjściu na wolność wyjechał do Anglii i tam zmarł.

 

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, jezioro, szczątki, poszukiwania, nurkowie, ciało, torba, uwaga, pilne, Jezioro Dywickie
Obowiązek zakrywania twarzy, limity w sklepach i decyzja w sprawie wesel. Rząd zniósł kolejne obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne zasady znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Dane świadczą o tym, że zapanowaliśmy nad pandemią w sposób dużo bardziej sprawny niż...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV