Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W jednej chwili straciła oszczędności życia. Mieszkanka Olsztyna uwierzyła oszustowi

53-latka straciła 120 tysięcy złotych, oszczędności życia. Kobieta została oszukana mężczyznę podającego się za policjanta.

Oszust zadzwonił do mieszkanki Olsztyna, przebywającej obecnie u swojej mamy w Węgorzewie. Twierdził, że jest policjantem z wydziału śledczego, rozpracowującym grupę hakerów atakujących konta bankowe i kradnących z nich oszczędności. Aby nadać wszystkiemu wiarygodności mężczyzna kazał kobiecie nie rozłączać się i wybrać numer alarmowy 112 w celu weryfikacji.

Mężczyzna, który zgłosił się po wykręceniu numeru alarmowego, potwierdził tożsamość oszusta jako policjanta. Następnie złodziej kazał się nie rozłączać i nie wchodzić w tym czasie na konto bankowe, gdyż zniweczy się tym całą pracę policji.

Po zakończonej rozmowie pokrzywdzona sprawdziła konto bankowe, które uszczupliło się o 120 tysięcy złotych. 53-latka o zdarzeniu natychmiast powiadomiła węgorzewską policję. Teraz funkcjonariusze ustalają, jak oszust dostał się na konto bankowe kobiety.

 

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, telefon
Ponad 12 mln zł na remont murów obronnych w Pasłęku

Władze miejskie Pasłęka wybrały wykonawcę, który za ok. 12,8 mln zł wyremontuje średniowieczne mury obronne. Prace obejmą zabytkowe fortyfikacje o długości blisko tysiąca metrów i mają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV