Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Gołdapi znaleziono niewybuch z czasów II WŚ. Konieczna jest ewakuacja mieszkańców

Podczas prac ziemnych w Gołdapi na Mazurach natrafiono na bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. W czwartek przed południem zaplanowano ewakuację osób w promieniu do 500 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu.

Jak poinformowała mł. asp. Anna Barszczewska z gołdapskiej policji, na bombę lotniczą z czasów II wojny natrafili przy ul. Wojska Polskiego w środę popołudniu pracownicy firmy budowlanej w trakcie prac prowadzonych z użyciem koparki.

Według niej ustalono wstępnie, że na czas usuwania niewybuchu trzeba ewakuować ludzi w promieniu do 500 metrów. Na tym obszarze znajduje się m.in. stacja paliw, dworzec autobusowy, centrum handlowe i targowisko miejskie, gdzie w czwartki odbywają się jarmarki.

Czekamy na patrol saperski, który będzie około godz. 10. Wtedy zostaną podjęte decyzje, które dokładnie ulice i ilu mieszkańców zostanie ewakuowanych

– zaznaczyła.

Gołdap była pod koniec wojny terenem – trwających trzy miesiące – zaciętych walk sowiecko-niemieckich, podczas których zniszczono 90 proc. zabudowy. Miasto, które kilkukrotnie przechodziło z rąk do rąk, zostało ostatecznie zdobyte 22 stycznia 1945 r. przez oddziały 11. Armii Gwardii 3. Frontu Białoruskiego.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

 

Autor: Marcin Boguszewski (PAP)/L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewybuch, policja, II wojna światowa, saper
O krok od tragedii! Podczas domowej imprezy dźgnął nożem kolegę

Trzy miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec Nidzicy podejrzany o ugodzenie nożem znajomego, z którym pił alkohol podczas domowej imprezy. Nidziccy kryminalni ustalają okoliczności zdarzenia, do którego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV