Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W gminach rośnie zainteresowanie Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową

Fot. Adobe Stock

Tanie mieszkania pod wynajem z możliwością dojścia do ich własności – to zakłada Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Program cieszy się dużym zainteresowaniem gmin z regionu, które teraz planują budowę jeszcze większej liczby lokali.

Gietrzwałd początkowo zakładał wybudowanie 30 mieszkań. – Dziś mowa jest już o 90 – mówi wójt gminy Jan Kasprowicz.

Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Te budynki są projektowane w dość wysokim standardzie. Będą one powielane według jednego projektu. Na działce w Gietrzwałdzie, przy trakcie pielgrzyma ma być 10 budynków 6-lokalowych.

00:00 / 00:00

W ratuszu w Szczytnie odbędzie się spotkanie, które ma przedstawić założenia programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej oraz zebrać kolejne osoby chętne do zawarcia umowy. – Zainteresowanie tym programem jest duże, ale nie każdy spełnia kryteria finansowe, dlatego konieczne było wydłużenie rekrutacji – podkreśla burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

Z tymi osobami, które się już zgłosiły, jak i z tymi, które jeszcze będą chętne. W tym roku zakończymy rekrutację. W związku z tym, że mamy pełną dokumentację, możemy przystąpić do budowy bloku.

00:00 / 00:00

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa realizowana jest w 19 gminach województwa warmińsko-mazurskiego. Zakładano, że powstanie tysiąc lokali mieszkalnych w spółce zrzeszającej 18 mniejszych gmin i kolejny tysiąc w samym Olsztynie. To będą lokale dla osób, których nie stać na zakup mieszkania, ale ich dochody są na tyle wysokie, że nie przysługuje im prawo do ubiegania się o lokal komunalny.

Program zakłada nawet o połowę niższe stawki czynszu niż na rynku komercyjnym. By stać się najemcą, należy wpłacić 20% udziału przyszłego najemcy w kosztach budowy.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w region, budowa, mieszkanie, gminy, czynsz, zainteresowanie
Kilka ulic Olsztyna bez ciepłej wody i ogrzewania

W związku z budową sieci tramwajowej bloki przy kilku ulicach w Olsztynie nie będą dziś miały ciepłej wody i ogrzewania - poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV