Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu zamknięto stacjonarne placówki terapeutyczne. Ich podopieczni muszą zostać w domach

Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu

Do 4 grudnia nieczynne będą wszystkie działające w Elblągu stacjonarne placówki terapeutyczne i pobytowe. Miasto apeluje do rodzin, aby objęły swoich bliskich konieczną opieką.

Zamknięte są dzienne domy i kluby seniora, placówki działające w ramach Programu Senior Plus, środowiskowe domy samopomocy oraz warsztaty terapii zajęciowej. Ich podopieczni muszą zostać w domach.

Jeśli nie są samodzielni, nie mają rodziny lub osób, które mogą się nimi zaopiekować czy pomóc mogą liczyć na wsparcie Regionalnego Centrum Wolontariatu

– tłumaczy Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

Od początku pandemii organizacja współpracuje z samorządem. Jej akcja pomocowa skierowana jest w szczególności do starszych, samotnych i niepełnosprawnych elblążan, którzy ze względu na sytuację życiową potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu, m.in. w zapewnieniu dostępu do podstawowych artykułów.

Każdy, kto potrzebuje takiej pomocy lub wie, kto jej potrzebuje może skontaktować się bezpośrednio z Regionalnym Centrum Wolontariatu, które jest wiodącym koordynatorem akcji pod numerami 600 384 230 lub 505 390 239.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, zamknięcie, podopieczni, warsztaty terapii zajęciowej, domy pomocy, domy seiora
Przedszkole i żłobek zamknięte. W Kętrzynie nie działa już kilka placówek

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 władze Kętrzyna zdecydowały o zamknięciu na dwa tygodnie drugiego publicznego przedszkola i żłobka w mieście. Od kilku dni nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV