Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu uczczono 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W południe w Elblągu odbyły się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uczestnicy złożyli kwiaty oraz znicze przed pomnikiem przy skwerze Rotmistrza Pileckiego.

Wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski podkreślił, że Polskie Państwo Podziemne było ewenementem w skali całego świata. – Nie ma w historii świata podobnej organizacji o tak ogromnym oraz kompleksowym zakresie oporu.

– Dobrze, że jest to święto. Przypomina ono o cichych bohaterach, czyli tych, którzy nie byli w wojskowych formacjach – dodała Grażyna Wosińska, autorka książek historycznych.

Polskie Państwo Podziemne powstało we wrześniu 1939 roku. W czasie drugiej wojny światowej stanowiło tajną strukturę państwa polskiego podległego rządowi na uchodźstwie. Jego celem było utrzymanie polskiej państwowości w czasie okupacji.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Budżet i bezrobocie w regionie tematami sesji sejmiku województwa

Budżet samorządu i bezrobocie w regionie - o tym dyskutowali radni podczas sesji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Zaakceptowali przygotowaną wcześniej ocenę sytuacji na rynku pracy w pierwszy...

Zamknij
RadioOlsztynTV