Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W. Cybulski: w 40% szkół odbyła się klasyfikacja maturzystów. W. Kossakowski: dziękuje tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia testów

Fot. M. Zbrożek

O sytuacji w szkołach na Warmii, Mazurach i Powiślu mówili na konferencji prasowej w Ełku poseł Wojciech Kossakowski i wicekurator oświaty Wojciech Cybulski. Zdaniem tego ostatniego po świętach kilkanaście szkół ma wznowić zajęcia.

Jak zapewnił Wojciech Cybulski w 40% szkół już odbyła się klasyfikacja maturzystów. Jego zdaniem, matury odbędą się zgodnie z planem. Wicekurator dodał, że nauczycielom nie należy się wynagrodzenie za okres strajku.

Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych mówi wprost, co się pracownikowi za okres strajku należy. Różne świadczenia poza prawem do wynagrodzenia.

Poseł Kossakowski podziękował za sprawne przeprowadzenie egzaminów w szkołach podstawowych i gimnazjach. Placówki mają czas do 25 kwietnia na wystawienie ocen maturzystom.

W Ełku strajkują wszystkie szkoły i pięć spośród siedmiu przedszkoli.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, PiS, protest, egzamin, kuratorium, matura, konferencja, Wojciech Kossakowski
Już po egzaminach ósmoklasistów. Na Warmii i Mazurach, mimo strajku nauczycieli, przebiegły bez zakłóceń

Jak informuje warmińsko-mazurskie kuratorium oświaty, we wszystkich 520 szkołach w regionie egzaminy ósmoklasistów odbyły się zgodnie z planem. Egzaminy trwały 3 dni i mimo strajku nauczycieli...

Zamknij
RadioOlsztynTV