Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Barczewie do soboty trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego

Fot. R.Lesiński

W Barczewie rozpoczął się 16. Międzynarodowy festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. A rozpoczął się – jak zwykle w tym mieście, ale wyjątkowo, jeśli zważyć na tę formę – wspólnym odśpiewaniem „Roty”.

Kilkaset gardeł kierowanych przez prof. Benedykta Błońskiego – to zawsze robi wrażenie. Wrażenie robi także liczba uczestników – mówią organizatorki Patrycja Nowicka i Danuta Zielonka – Przyjechało 18 chórów z Polski i 2 z Litwy. To prawie 600 chórzystów. Jeszcze tylu osób u nas nie było. (…) Poziom i organizacja są na wysokim poziomie – to chyba przyciąga.

00:00 / 00:00

Dziś (26 maja) i jutro (27 maja) – w barczewskim Skarbcu Kultury odbędą się przesłuchania konkursowe, a w wielu innych miejscach powiatu koncerty towarzyszące – m.in. w Urzędzie Wojewódzkim, bibliotekach, szkołach, kościołach, czy nawet w zakładzie karnym. Odbędą się także konferencja naukowa poświęcona kulturze muzycznej Warmii i warsztaty dla chórów i chórmistrzów. Po prostu muzyczne serce Warmii bije dziś w mieście Feliksa Nowowiejskiego.

(R.Lesiński/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Policjant z Ełku ugasił ogień i wyciągnął mężczyznę z domu

Posterunkowy Tomasz Stypułkowski w czasie wolnym od służby przed klatką jednego z ełckich bloków usłyszał kobietę, która krzyczała, że pali się mieszkanie na parterze. Bez chwili...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV