Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W audycji My, Wy, Oni o nowym wojewodzie, kuratorze oświaty i przyszłości portu w Elblągu

Od lewej: Zbigniew Ziejewski, Maciej Wróbel, Janusz Cieszyński, Bartosz Nowicki. Fot. B. Świerkowska-Chromy

W audycji publicystycznej My, Wy, Oni o zmianach kadrowych w administracji rządowej w regionie, przyszłości portu w Elblągu i pogłębieniu prowadzącej do niego drogi wodnej oraz kontrowersjach wokół statusu poselskiego skazanych przez sąd posłów.

Z zaproszenia do studia w Olsztynie skorzystali:

  • Zbigniew Ziejewski – poseł PSL, wiceminister aktywów państwowych
  • Maciej Wróbel – poseł Platformy Obywatelskiej
  • Janusz Cieszyński – poseł PiS, były minister cyfryzacji
  • Bartosz Nowicki – Polska 2050 Szymona Hołowni

W studiu w Elblągu

  • Władysław Mańkut – współprzewodniczący Nowej Lewicy w regionie

Goście audycji rozmawiali między innymi o zmianach w administracji rządowej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Od niedawna mamy nowego wojewodę. Został nim Radosław Król z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który przez wiele lat był wójtem gminy Wydminy.

Od dziś obowiązki warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty sprawuje Jolanta Skrzypczyńska, która dotychczas była dyrektorem LO I w Olsztynie. Nowe obowiązki będzie pełnić do czasu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko kuratora oświaty.

Rozmawiano także o przyszłości portu w Elblągu i drogi wodnej do niego. Poprzedni rząd zamierzał wykupić za około 100 milionów złotych pakiet kontrolny portu i za te pieniądze dokończyć pogłębienie toru wodnego na rzece Elbląg. Władze miasta nie chcąc pozbywać się portu argumentowały, że pogłębienie ostatnich 900 metrów rzeki leży w kompetencjach państwa.

Goście Radia Olsztyn dyskutowali też o kontrowersjach wokół prezydenckiego ułaskawienia i statusu poselskiego skazanych przez sąd Mariusza Kamińskiego i Macieja  Wąsika. Są nakazy aresztowania obu parlamentarzystów. Decyzja sądu oznacza, że skazani politycy PiS mogą zostać w każdej chwili zatrzymani przez policję i doprowadzeni do aresztu.

Posłuchaj audycji Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Od lewej: Zbigniew Ziejewski, Maciej Wróbel, Krzysztof Kaszubski, Janusz Cieszyński, Bartosz Nowicki. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Od lewej: Zbigniew Ziejewski, Maciej Wróbel, Janusz Cieszyński, Bartosz Nowicki. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

Więcej w wojewoda, Elbląg, port, WY, przekop, my, oni, kurator oświaty, Władysław Mańkut, tor wodny, Janusz Cieszyński, Zbigniew Ziejewski, Maciej Wróbel
„To piękne, historyczne wydarzenie”. Wierni z Elbląga przeszli w orszaku

Po raz szósty ulicami Elbląga przeszedł Orszak Trzech Króli.  Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13 na placu Kazimierza Jagiellończyka. - To takie piękne, historyczne wydarzenie, które chyba...

Zamknij
RadioOlsztynTV