Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

UWM czeka na studentów. Rusza rekrutacja uzupełniająca

Fot. UWM

Rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Uczelnia zapewnia, że są jeszcze miejsca wolne.

Jak mówi prorektor ds. studenckich dr hab. Sławomir Przybyliński, chętnych do studiowania w Olsztynie w tym roku jest dużo.

Około 14 tysięcy aplikacji to jest bardzo dużo – to więcej niż w zeszłym roku. Oczywiście to są aplikacje, a kwestia potwierdzenia chęci studiowania to jest inna rzecz. Przecież można aplikować też na kilka kierunków. Po pierwszym etapie rekrutacji jesteśmy zadowoleni.

00:00 / 00:00

Dodatkowa rekrutacja to koło ratunkowe dla wielu maturzystów, którzy musieli poprawiać egzamin w sierpniu. Wyniki poprawkowych matur będą 9 września. Internetowa rejestracja kandydatów na UWM potrwa do 15 września.

– Wolne miejsca więc są, choć oczywiście nie na wszystkich kierunkach – mówi prorektor.

Liczymy na to, że rekrutacja wrześniowa będzie tak dobra, jak ta lipcowa. Na niektórych kierunkach specjalnie zwiększamy limity po to, aby wyjść na przeciw tym osobom, które chciałyby z nami studiować. Także tych miejsc będzie trochę więcej.

00:00 / 00:00

Kandydaci teraz do wyboru mają mniej kierunków niż w pierwszym naborze. W ofercie nie znajdą już tych, które cieszyły się największym zainteresowaniem (m.in. weterynarii, kierunku lekarskiego czy psychologii).

Rekrutacja prowadzona jest przez system internetowy. Online można też sprawdzić, na jakich kierunkach są jeszcze wolne miejsca. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia do wyboru jest jeszcze około 50 kierunków.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, matura, studenci, rekrutacja
Kiedy ferie, kiedy egzaminy? Sprawdź kalendarz roku szkolnego 2022/2023

Kalendarz roku szkolnego 2022/2023 przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową – na Boże Narodzenie – od 23 grudnia do 31 grudnia oraz wiosenną...

Zamknij
RadioOlsztynTV