Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Utonięcie 10-latka niedaleko Ostródy. Prokuratura nadal prowadzi postępowanie

Fot. P. Getka

Po pół roku od śmierci 10-letniego chłopca na kąpielisku strzeżonym nad jeziorem Sajmino w Ostródzie prokuratura nadal prowadzi postępowanie. Obecnie trwa ustalanie biegłego z zakresu ratownictwa wodnego, który oceni zachowanie ratowników feralnego dnia – podała prokuratura.

Do tragedii doszło 20 sierpnia ubiegłego roku w Kajkowie, na kąpielisku strzeżonym. 10-letni chłopiec, kąpiący się w towarzystwie rówieśników, zniknął pod wodą. Po dłuższym czasie został podjęty z wody. Reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Prokurator Ewa Ziębka z Prokuratury Okręgowej w Elblągu przekazała, że postępowanie w sprawie utonięcia dziecka na terenie kąpieliska w Kajkowie jest nadal prowadzone.

Na dziś nikomu nie przedstawiono zarzutu popełnienia przestępstwa. Obecnie trwa ustalanie biegłego z zakresu ratownictwa wodnego, który na podstawie całości zebranego materiału dowodowego oceni zachowanie ratowników pełniących dyżur w chwili zdarzenia. W postępowaniu przesłuchano około 30 świadków. Część z nich na miejscu tragedii ustaliła policja. Przesłuchano też osoby, które zgłosiły się do śledczych, odpowiadając na ich apel

– powiedziała.

Tragedia wydarzyła się w niedzielne upalne popołudnie na plaży miejskiej w Kajkowie. Z tego kąpieliska korzystają mieszkańcy Ostródy i turyści. Policja zgłoszenie o tym, że utonął dziesięciolatek, otrzymała ok. godz. 15.

Po sygnale o zniknięciu dziecka pod wodą rozpoczęły się poszukiwania; jednak nie natrafiono na 10-latka. Plażowicze utworzyli łańcuch życia. Chłopca odnaleziono na dnie. Rozpoczęto reanimację na miejscu i przewieziono go do szpitala. Dziecko, mimo udzielonej pomocy, zmarło.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: K. Ośko

Więcej w prokuratura, postępowanie, utonięcie, tragedia, Kajkowo
Tragiczny wypadek na S7. Kierowca zginął na miejscu

36-letni mężczyzna zginął w nocy na trasie S7. Kiedy ładował na lawetę zepsuty samochód, uderzyła w niego ciężarówka - przekazała straż pożarna. Tragiczny w skutkach wypadek...

Zamknij
RadioOlsztynTV