Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urząd Marszałkowski nie udostępni wyników prac komisji w sprawie mobbingowego zachowania dyrektora

Fot. P.Getka

Urząd Marszałkowski w Olsztynie, powołując się „na dobro urzędu oraz osób w nim zatrudnionych”, odmówił podania wyników prac komisji, która badała zachowanie dyrektora jednego z departamentów wobec podwładnej. Urzędniczka oficjalnie poskarżyła się, że dyrektor „próbował rozchylić jej dekolt”.

Z nieoficjalnych ustaleń PAP wynika, że dyrektor, na którego poskarżyła się urzędniczka pozostaje pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego. Dyrektorka, która ujawniła sprawę, została zdegradowana.

„Prace zespołu powołanego w ostatnich miesiącach do spraw wyjaśnienia zgłoszonych przypadków dyskryminowania, mobbingu oraz naruszenia postanowień Kodeksu Etycznego Pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostały zakończone” – poinformowało PAP biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Jednocześnie podkreślono, że „z uwagi na okoliczność, że informacje o wynikach prac ww. zespołu nie odnoszą się do publicznej strony pełnionych funkcji, ale do danych dotyczących indywidualnych stosunków pracowniczych, objętych ochroną prawa do prywatności, informacje dotyczące wyników prac zespołu nie będą upubliczniane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ze względu na dobro urzędu oraz osób w nim zatrudnionych”.

Dyrektor, na którego poskarżyła się pracownica urzędu, jest byłym członkiem PSL, od wielu lat zajmował prominentne stanowiska – był w kierownictwie jednej z rolniczych agencji, w 2001 i 2007 roku startował z list PSL do Sejmu.

Więcej o sprawie.

Dwie skargi na zachowania mobbingowe dyrektora z Urzędu Marszałkowskiego. „Zrobiono mi wielką krzywdę”

PSL zawiesił członka partii zainteresowanego dekoltem urzędniczki. Dyrektora przeniesiono do innego departamentu

Autor: J. Golon za PAP
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w dyrektor, mobbing, Urząd Marszałkowski, pracownica
Poznaliśmy wyrok w sprawie Janusza Ch. To były dyrektor jednego z olsztyńskich szpitali

Zapadł wyrok wobec byłego dyrektora jednego z olsztyńskich szpitali. Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał Janusza Ch. za winnego przekroczenia uprawnień i skazał go na rok pozbawienia...

Zamknij
RadioOlsztynTV