Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy wyrok w sprawie Janusza Ch. To były dyrektor jednego z olsztyńskich szpitali

fot. Przemysław Getka

Zapadł wyrok wobec byłego dyrektora jednego z olsztyńskich szpitali.

Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał Janusza Ch. za winnego przekroczenia uprawnień i skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Uniewinnił go natomiast od najpoważniejszego zarzutu dotyczącego wyrządzenia znacznej szkody w majątku szpitala – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Januszowi Ch. w 2017 roku. Był on podejrzany o dokonanie pięciu przestępstw. Najcięższy zarzut miał polegać na wyrządzeniu znacznej szkody (w łącznej wysokości ponad 760 tys. zł) w majątku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie, w związku z pełnieniem przez Janusza Ch. funkcji dyrektora tej placówki. Według prokuratury oskarżony nie dopełnił obowiązku należytego zajmowania się sprawami majątkowymi szpitala, m.in. przy zawarciu umowy dzierżawy ze 108. Szpitalem Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Ełku. Dotyczyła ona budowy bunkra do radioterapii.

Cztery pozostałe zarzuty dotyczyły przekroczenia uprawnień w związku z pobieraniem pełnego wynagrodzenia za pracę w szpitalu i prowadzeniem w tym samym czasie zajęć dydaktycznych u innego pracodawcy, tj. w WSPol w Szczytnie. Sąd orzekł wobec oskarżonego także karę 10 tys. zł grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego szpitala w kwocie 28 659,69 zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, szpital, sąd rejonowy
Jeden z oddziałów szpitala w Gołdapi znów zawiesza pracę. Od miesięcy placówka boryka się z brakiem lekarzy

Tylko na kilka dni wznowił pracę oddział wewnętrzny szpitala w Gołdapi. Jego działalność znowu została zawieszona. Powód to brak lekarzy. Kłopoty na oddziale wewnętrznym gołdapskiego szpitala...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV